Assange: Snowden egy hős
Védelmébe vette az amerikai hírszerző szervek titkos adatmegfigyelésének részleteit kiszivárogtató Edward Snowdent Julian Assange, a WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítója.
Védelmébe vette az amerikai hírszerző szervek titkos adatmegfigyelésének részleteit kiszivárogtató Edward Snowdent Julian Assange, a WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítója.
Nem cáfolta az Egyesült Államok nemzeti hírszerzésének igazgatója, hogy Washington lehallgatta az Európai Unió tisztségviselőit is. Közben a brit The Guardian című lap úgy értesült, hogy az amerikai hírszerzés Franciaország, Olaszország és Görögország washingtoni, valamint ENSZ-beli diplomáciai képviseletét is lehallgatta.
Franciaország vasárnap "magyarázatot kért az amerikai hatóságoktól" annak nyomán, hogy a Der Spiegel értesülése szerint az amerikai Nemzetbiztonság Ügynökség (NSA) célirányosan lehallgatja, kifürkészi az Európai Unió tisztségviselőit - közölte vasárnap Laurent Fabius külügyminiszter.
Az Európai Unió tájékoztatást vár Washingtontól annak nyomán, hogy a Der Spiegel értesülése szerint az amerikai Nemzetbiztonság Ügynökség (NSA) célirányosan lehallgatja, kifürkészi az Európai Unió tisztségviselőit - közölte vasárnap az Európai Bizottság egyik szóvivője.
Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke teljes körű tisztázást és sürgős tájékoztatást követelt Washingtontól annak nyomán, hogy a Der Spiegel értesülése szerint az amerikai Nemzetbiztonság Ügynökség (NSA) célirányosan lehallgatja, kifürkészi az Európai Unió tisztségviselőt.
A Snowden-sztoriban minden megvan, ami egy jó kémregényhez kell – állítja egy regényíró, bár a dolog ott hibádzik, hogy egyelőre senki nem tudja, hol van az amerikai titkos adatgyűjtési bilit kiborító hacker.
Nem vállalja Edward Snowden jogi képviseletét Baltasar Garzón, a híres spanyol exbíró.
Edward Snowden, az amerikai titkosszolgálatok kiszivárogtatással vádolt volt alkalmazottja patthelyzetbe került a moszkvai Seremetyjevo repülőtéren, mivel útlevél nélkül nem vásárolhat repülőjegyet, és nem léphet be Oroszország területére sem – értesült szerdán az Interfax orosz hírügynökség.
Hongkong kormányzója szerint Washingtonnak érdemi választ kell adnia azokra a vádakra, amelyek szerint a város célpontja volt az amerikai kiberkémkedésnek. Hongkong ugyancsak visszautasította, hogy tudatosan szegült volna szembe az Edward Snowden kiadatását sürgető amerikai kérésnek - számolt be a South China Morning Post című lap szerdán.
Edward Snowden nem lépte át az orosz határt – közölte Szergej Lavrov orosz külügyminiszter kedden. A moszkvai Seremetyjevó repülőtér közlése szerint Snowden továbbra is a nemzetközi reptér tranzitzónájában tartózkodik. Ezt megerősítette Vlagyimir Putyin orosz elnök is, hozzátéve: nem adják ki az Egyesült Államoknak. Putyin nyilatkozatának elhangzása után az amerikai külügyminisztérium és Fehér Ház is arra kérte Moszkvát, hogy folytassa a politikai kérdésekben az utóbbi hónapokban kialakult a "jó együttműködést", és vizsgálja meg Snowden kiadásának lehetőségeit.
Washington együttműködést vár Moszkvától, és arra kéri, "vizsgáljon meg minden rendelkezésére álló lehetőséget", hogy kiadja Edward Snowdent, a titkos amerikai adatgyűjtés kiszivárogtatóját. Ricardo Patino ecuadori külügyminiszter közben hétfőn megerősítette, hogy országában kért menedékjogot Snowden, s leszögezte, hogy a kérelmet alaposan és felelősséggel megfontolják.
Az Egyesült Államok vasárnap arra hívta fel a nyugati félteke azon államait, amelyeken Edward Snowden átutazhat, vagy amelyekben menedéket kérhet, hogy a körözött kiszivárogtatót csak hazatérni engedjék.
Edward Snowden, az amerikai CIA és a Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) volt alkalmazottja, a titkos adatgyűjtés kiszivárogtatója vasárnap helyi idő szerint délelőtt 10 óra 55 perckor menetrendszerinti légi járattal Moszkvába távozott - erősítette meg hongkongi South China Morning Post című napilap online kiadása.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) "különleges incidensek esetén" felderítő drónokat alkalmaz amerikai területen – ismerte el szerdai, a leleplezett titkosszolgálati adatgyűjtéssel kapcsolatos szenátusi meghallgatásán Robert Mueller, az FBI igazgatója.
Továbbgyűrűzik a Snowden-féle kiszivárogtatási ügy. A törvény által szigorú titoktartásra kötelezett Google álláspontja szerint a cégnek az alkotmány első kiegészítése értelmében joga van ahhoz, hogy közölje: a szövetségi szervek hány alkalommal kérték tőle a felhasználói adatok felfedését.
Meghallgatták a kongresszusban a Snowden-ügyben az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség igazgatóját. Az igazgató úgy érvelt a titkos adatgyűjtésről szóló kiszivárogtatás ellen, hogy újabb tervezett terrorcselekményt említett, amelyet a kémkedéssel sikerült megelőzni. A hírszerző szolgálatok hamarosan nyilvánosságra hozzák a mintegy 50 meghiúsított terrorcselekmény részleteit, valamint azt is, hogy ezek közül pontosan hányat sikerült Európában megakadályozni.
Világszerte mintegy félszáz terrortámadást sikerült megakadályozni az átfogó titkos adatmegfigyelésnek köszönhetően - jelentette ki keddi kongresszusi meghallgatásán az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) igazgatója.
Az amerikai elnök védelmébe vette az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) kémprogramjait a PBS amerikai tv-csatornának adott, helyi idő szerint hétfőn sugárzott interjúban.
Az amerikai hírszerzési dokumentumokat kiszivárogtató Edward Snowdent hősnek nevezte, az amerikai vezetést pedig a kiszivárogtató kezelése miatt bírálta Oliver Stone filmrendező, aki a héten zajló Sanghaji Nemzetközi Filmfesztiválon vesz részt a kelet-kínai metropoliszban.
Az Egyesült Államok évek óta kémkedik Kína ellen "földön, tengeren, levegőben és a kibertérben" - állította honlapján a Kínai Központi Televízió (CCTV) a hétvégén; a Global Times című napilap hétfői cikke szerint pedig "arcvesztéssel" járó hiba lenne Edward Snowden Hongkongban bujkáló kiszivárogtató kiadatása az Egyesült Államoknak.